Üritus "Eesti keel euroopa keelte seas"

Loomise kuupäev 25.09.2020

Üks esimesi küsimusi, mida tavaliselt Eesti kohta küsitakse, on: “Mis keelt seal räägitakse?” Seetõttu euroopa keele päeva raames otsustasime 24.09.2020 tähistada eesti keelt euroopa keelte seas. Üritusel osalesid 7.-9.klassi õpilased. Üritus oli sisukas, õpilased said ennast proovile panna mitmes erinevas keelevaldkonnas, läbi mille sai rohkelt juurde uusi teadmisi nii eesti keeles kui teistes euroopa keeltes. Mängiti paberil, kus saadi ennast proovile panna võrreldes ja leides sarnaseid sõnu vene, tšehhi, sloveenia ja poola keeles. Mängiti interaktiivselt, kus eesmärgiks oli kiiruse peale ära tunda, kas eesti keeles on selline sõna olemas või mitte. Mängiti terase kuulamise peale kuulamismängu „Mis keel see on?“. Saadi teada, et eestlastele meeldib legend kunagi ammu toimunud keelte iludusvõistlusest, kus eesti keel sai oma kauni kõlaga itaalia keele järel teise koha. Auväärse teise koha olevat eesti keelele toonud lause «Sõida tasa üle silla».

Marika Trei

Viimati muudetud 28.09.2020.