Valikained

Valikainete ja võõrkeelte valik

Kool   valib   valikained   lähtuvalt   metoodilistest   põhimõtetest,   lapsevanemate   soovidest,   kooli ressurssidest ning kooskõlastab valikainete loetelu kooli hoolekoguga.

A-võõrkeelena õpetatakse koolis inglise keelt. Inglise keele õpe algab 3.klassist.

Lihtsustatud  õppekava  alusel  õppivatele  õpilastele  pakub  Kool  lastevanemate  soovil  valikaine inglise keelt alates 5.klassist ning eestikeelse õppega klassides vene keel ja kultuuriõpe valikainena.

Kohtla-Järve Ahtme Põhikooli valikained ja vaba tunniressursi kasutus:

Õppeained1.kl2.kl3.klI kooliaste4.kl5.kl6.klII kooliaste7.kl8.kl9.klIII kooliaste
Vene keel ja kultuuriõpe

4

4

Vene keel ja kultuuriõpe (LÕK)

Informaatika

1

Kunst (LÕK) (vaba tunniresurss)

Matemaatika (vaba tuniikresurss)

1

Matemaatika (LÕK) (vaba tuniikresurss)

Eesti keel teise keelena (vaba
tunniresurss)

3

2

Informaatika  -  digipädevuse  kujundamiseks;  ettevalmistamine  loovtöö  kirjutamiseks  (dokumendi töötluse aluste andmiseks).

Inglise keel (lihtsustatud õppekava) - võõrkeeles elementaarse suhtlusoskuse kujundamine.

Vene keele ja kultuuriõpe - rahvusliku identiteedi säilitamine, teadmiste omandamine rahvuskultuurist, ajaloost ja traditsioonidest ning emakeeleoskuse arendamine.

Väljavõte Kohtla-Järve Ahtme Põhikooli õppekavast p.3.2 LINKlink opens on new page

Avaldatud 14.08.2019. Viimati muudetud 11.09.2024.