21.04.2023 toimus koolis projektipäev "Meie õppesuunad"
Meditsiinisuuna projektipäeva programm oli üsna pingeline. 6.-7.klasside õpilased tunnis "Oleme keemiamaailmas. Toit, mida sööme" määrasid toidus sisalduvad toitained ja koostasid arvestades kaloreid endale dieedi.
Järgmises etapis viis koolipsühholoog läbi meeskondade moodustamise koolituse, mille ülesandeks oli luua tingimused rühmaliikmete omavaheliseks lähemaks tutvumiseks, usaldusliku õhkkonna loomine, tingimuste loomine rühmaliikmete ühtsuseks, aidata õppida üksteiselt positiivseid suhtlemis- ja isikuomadusi, edendada koostööõhkkonda. Aeg lendas märkamatult.
8.-9.klassi õpilased tutvusid esimeses etapis südame-veresoonkonna haiguste, nende sümptomite ja riskiteguritega. Õpilased vastasid hea meelega Kahootis küsimustele. Teema pole valitud juhuslikult, sest Eestis tähistatakse aprillis südamekuud.
Teises etapis tulid meile külla Eesti Politseimuuseumi eksperdid ning 8.-9. klassi õpilased kehastusid kohtueelse uurimise labori ekspertideks. Nende ülesannete hulka kuulus elundite lahkamine, sõrmejälgede võtmine, verejälgede tuvastamine ja DNA eraldamine. Emotsioone oli palju!
Viimases etapis tutvusid poisid meie lõpetanud Maria Gussevaga, kes rääkis oma õpingutest Inglismaa ja Prantsusmaa ülikoolides, tutvustas meile teadusprojekte, milles ta osales (südame arvutimudeli uurimine ja arendamine, stentide väljatöötamine kardiovaskulaarsüsteemi probleemidega patsientidele). Pärast doktorikraadi lõpetamist töötab Maria Dallase meditsiinikeskuse pediaatriaosakonnas biomeditsiini valdkonna teadusinsenerina, tehes koostööd teiste haiglate ja ülikoolidega. Õpilased olid huvitatud hariduse omandamise võimalusest meditsiini ja tehnika ristumiskohas.
Täname medõde Galina Borodinat, koolipsühholoogi Jelena Šõšovat, bioloogiaõpetajat Valentina Ohhapkinat, Ahtme Gümnaasiumi vilistlast Maria Guseva ja Eesti Politseimuuseumi abi eest projektipäeva korraldamisel.
Anna Rassadina, Meditsiinisuuna juhendaja
Pildialbum on siin LINKlink opens on new page