Näituse "Inimene ja loodus" avamine

Loomise kuupäev 17.11.2023

17. novembril avas Kohtla-Järve Ahtme Põhikoolis Svjatoslav ja Nikolai Roerichi maalide reproduktsioonide näitus „Inimene ja loodus“. Eesti Roerichi Seltsi liige Eduard Kramp viis läbi meie kooli noortele huvitavaid ekskursioone ning kandis üle oma armastuse nende kunstnike loomingusse, tutvustades õpilastele teoste peenekoelisi detaile. Ta rääkis kunstnike valitud värvide sümboolikast, kujundite peidetud tähendusest ning ideede jõust. Läbi tema kaasakiskuva jutustamise kerkisid esile maalide nüansid, mis muidu jääksid märkamatuks.


Meie kooli noortele vaatajatele avanes võimalus sukelduda kunsti ja looduse harmooniasse ning mõista, kuidas kunstnikud suudavad tabada looduse ilu inimese silmale nähtavas ja nähtamatus spektris. Näitus "Inimene ja Loodus" Ahtme Põhikooli galeriis kutsub koolipere avastama kunsti ja looduse salapäraseid seoseid 5. jaanuarini 2024.

Olga Mesilane, sotsiaalainete õpetaja

Pildialbum on siin LINKlink opens on new page

Viimati muudetud 24.11.2023.