Projektinädal "Vähendame ökoloogilist jalajälge"

Loomise kuupäev 04.06.2024

27.-31 mail toimus Ahtme Põhikooli algkoolis projektinädal “Vähendame ökoloogilist jalajälge”.

Selle nädala raames toimusid erinevad haridustegevused, mis olid suunatud ökoloogilisele eluviisile, oskusele sorteerida prügi ja taaskasutada materjali.

Lastega kohtusid keskkonna spetsialistid Mariia Smelska (Keskkonnaamet) ja Aleksandra Danštšikova (MTÜ Ökoklubi) ning viisid läbi praktiliseid haridusprogramme.

Haridusliku erivajadusega klassides korraldasid õpetajad Irina Jakovitskaja ja Jelena Soroka loovtöö ökoloogilise jalajälje vähendamise teemal, milles õpilased sorteerisid prügi, täitsid töölehte, meisterdasid lindude söötjaid, osalesid jalutuskäigus koolihoovis. Samuti toimus algklassides mänguasjade kirbuturg. Lapsed vahetasid mänguasju, propageerides kordus- ja taaskasutuse meetodi.

Kohtla-Järve Ahtme Põhikooli üks põhiväärtusi on ökoloogilise jalajälje vähendamine. Hoolime meid ümbritsevast keskkonnast ja panustame ökoloogilise jalajälje vähendamise läbi erinevate tegevuste. Aitäh õpetajatele, õpilastele, vanematele ja külalistele kooli väärtuste toetamise ja levimise eest!

Svetlana Putkonen, projektijuht

Viimati muudetud 05.06.2024.