Konverents KÜBERKOOL

Loomise kuupäev 09.11.2020

6. novembril toimus Ahtme põhikoolis algklasside õpilaste traditsiooniline teaduslik-praktiline konverents "Mina olen väike uurija". Konverentsi teema - „Küberkool” ei olnud juhuslikult valitud, kuna see on tänapäeval väga aktuaalne.
3.-4. klassi õpilased tutvustasid oma uurimistöid järgmistel teemadel:

1. Arvuti on minu assistent,
  2. Arvuti ja tervis,
  3. Kaugõpe koolis,
  4. Arvutimängud. Kasu ja kahju.

Kõik tööd väärivad kiitust. Lisaks esitletud uuringutele oli konverentsil osalejatel võimalus töötada erinevate robotitega: Edison, Dash, Ozobot, Sphero, elektronmikroskoobid, Neuroni õppekomplektid. Kõiki neid kasutatakse ka algklasside tundides.
See oli huvitav ja põnev.

Kuid konverentsil osalejad said kõige suurema mulje LEGO robotitest, mille tegid vanemad kutid. Nad õpivad S. Tuzhilini juhendamisel "Robootika" huviringis ja kujundavad ise erinevaid robotite juhitavaid mudeleid.
Konverentsi tulemustest kokku võttes õnnitles kooli direktor S.Skorobogatova konverentsil osalejaid sellise huvitava sündmuse puhul ja avaldas lootust, et meie kool areneb selles suunas ka edaspidi. Ja arvutist saab teaduste alal kuttidele hea sõber.

Tahaksin tänada Kohtla-Järve linnavalitsust meie projekti materiaalse toetuse eest. Samuti soovin tänada kõiki osalejaid ja kolleege meie teadusliku ja praktilise konverentsi "Mina olen väike uurija" ettevalmistamise ja läbiviimise eest.

Valentina Matsievska, projektijuht, algkooli õpetaja

Viimati muudetud 09.11.2020.